Schurft achter oor Schurft met grote wonden
Wat te doen? Als je een zieke hond hebt geadopteerd bij een Stichting die niet volgens de Nederlandse wetgeving werkt. We krijgen de laatste tijd zeer veel verontrustende informatie. Zieke en gewonde honden die worden geadopteerd via stichtingen, die de honden uit het buitenland halen. Dit baart ons dan ook ernstige zorgen over de betrouwbaarheid van de vele stichtingen.
Lijst betrouwbare stichtingen
We hebben de Lijst betrouwbare Stichtingen opgezet op deze website omdat ook ik gedupeerde ben geworden van een zeer onbetrouwbare stichting. De stichtingen die op de Lijst betrouwbare stichtingen staan werken en voldoen niet alleen aan de Nederlandse wetgeving, ook de veiligheid, voor- en nazorg staat hoog in het vaandel. Ook in het land van herkomst van de honden wordt heel veel gedaan aan sterilisatie- en educatie-projecten.
We hebben de stichtingen die op deLijst betrouwbare stichtingen al voor je gecontroleerd. De stichtingen op de Lijst betrouwbare stichtingen worden dan ook regelmatig door ons gecontroleerd om zo de lijst ook betrouwbaar te houden. Je kan dus in een oogopslag zien welke stichtingen betrouwbaar zijn, echt aan alle Nederlandse voorwaarden voldoen. En heel belangrijk, bij eventuele problemen waar je tegenaan loopt met je nieuwe hond, je ondersteund wordt of dit nou fysieke of mentale problemen zijn.
Wat baart ons zorgen?

Honden die naar Nederland afreizen waarbij blijkt dat ze eigenlijk doodziek zijn met verschillende zoönose. (*Een zoönose is elke ziekte of infectie die van nature overdraagbaar is van gewervelde dieren op dieren en mensen. Dieren spelen dus een essentiële rol bij het in stand houden van zoönotische infecties in de natuur.)
Stichtingen die zeggen dat de honden worden ontwormt, ontvlooit, bloedonderzoeken krijgen, waarbij de honden als zijnde gezond worden geadopteerd, is helaas steeds minder waar. We zien juist een toename van verschillende ziektes en besmettelijke infecties, maar ook honden met wonden en zwaar ondergewicht komen steeds vaker voor.
Natuurlijk hebben ze in hun paspoort staan dat ze alle verplichte entingen hebben gehad, ze zijn ontwormt en ontvlooit. Helaas kan je alleen maar constateren dat dit ook daadwerkelijk is gedaan, als je weet waar je naar zou moeten kijken in het paspoort. We zien ook nog steeds dat er valse paspoorten gebruikt worden. Elke hond moet in bezit zijn van een gezondheidsverklaring, uitslagen van de bloedtesten d.m.v. een rapportage van het laboratorium met de bloeduitslagen.
Wat te doen? Betaling en overdracht.
Als je besluit een hond via een stichting uit het buitenland te adopteren lees je dan eerst goed in. Houdt er rekening mee dat een hond volgens de wet een ding is, hoe hard dat ook klinkt. Als je hond ziek blijkt te zijn dat heb je een niet functionerend of stuk ding gekocht. Vergelijk je hond met een koelkast want dat is een ding. Als je koelkast stuk is bij aankoop heb je 2 weken om aan geven dat je koelkast stuk is. Dit geld ook voor je hond. Dus controleer je hond goed en laat je hond checken bij de dierenarts. Is je hond ziek raden we je aan om dit te melden bij de stichting waar je de hond hebt geadopteerd, laat de stichting je in de steek meld dit direct bij het NVWA te melden. Als de hond betaald is voordat je de hond gezien hebt kan je de hond ook niet checken. Helaas is het vaak zo dat, als de hond betaald is, de stichting zeker niks meer laat horen. Als de pup ziek blijkt te zijn, dan zijn de stichtingen vaak zeer moeilijk te bereiken.
Wat te doen? Kom je deze ongeregeldheden tegen, meld dit dan hier bij het NVWA.
Wanneer moet een hond die uit het buitenland komt geregistreerd worden?
Een hond die uit het buitenland komt, moet al gechipt zijn omdat hij anders de grens niet over mag. Na binnenkomst in Nederland moet hij (vanaf 1 april 2013) binnen 14 dagen geregistreerd worden bij een aangewezen databank op naam van degene (of de organisatie) die de hond geïmporteerd heeft. Wordt de hond daarna weer doorverkocht dan moet binnen 14 dagen na verkoop deze registratie gestopt worden en moet de koper zijn gegevens binnen 14 dagen bij een aangewezen databank opgeven.(bron: LICG)
Waar kan je zelf op letten als je je hond registreert bij de NDG?
Stichting moet de hond op naam zetten als de hond naar Nederland afreist en gelijk ook weer afmelden, zodat de chip van de hond al in Nederland bekent is. De adoptant moet binnen 14 dagen de hond zelf op naam zetten bij bijvoorbeeld bij NDG

De betrouwbare stichting zal er voor zorgdragen dat de honden die uit het buitenland komen en worden geadopteerd al bij de NDG geregistreerd staan zodat je de hond op jou adres kan verhuizen. Het chipnummer is dus al bekend in Nederland. Met dit scherm is uitgesloten dat jij als adoptant de hond importeert.
Het blijkt dat de verschillende programma’s die verantwoordelijk zijn voor de chip registratie niet allemaal evengoed met elkaar samenwerken. Het kan dus voorkomen dat je het scherm importeren uit het buitenland ziet. Vraag daarom de stichting altijd om te laten zien dat de hond al in Nederland op de stichting staat geregistreerd, alvorens deze op jou naam te zetten. De stichting moet het bewijs aan je kunnen overleggen zonder problemen.
.
Let op als je import uit het buitenland ziet.

Helaas gebeurt dit namelijk ook nog veel te vaak dat stichtingen niet volgens de Nederlandse regelgeving werken. Dit betekend dat ze de honden tijdens hun transport naar Nederland niet op de naam van de stichting zetten en zo totaal buiten zicht van het NVWA blijven. De NVWA kan niet controleren of deze stichtingen de honden hebben geïmporteerd omdat ze het de adoptant zonder dat ze het zelf weten de hond zelf importeren. De honden horen op naam van de stichting over te komen en de stichting hoort als de hond naar de adoptant gaat de hond bij de NDG te registreren op naam van de adoptant.
Importeer jij de hond of de stichting?

Als je op de site van de NDG bijgaand formulier moet invullen dan weet je dat de stichting niet werkt volgens de Nederlandse wetgeving en de hond illegaal naar Nederland is vervoerd. Neem dan eerst contact op met de stichting. Krijg je van de stichting geen logische verklaring neem dan echt contact op met het NVWA. Als de NVWA meerdere klachten krijgt, gaan ze uitzoeken waarom de stichting zich niet aan de Nederlandse wetgeving houdt. Overleg Met het NVWA wat je nu het beste kan doen.
NDG.nl is een van de vele websites waar je de chipregistratie kan uitvoeren, ik heb de NDG.nl als voorbeeld genomen.
Ik maak me er ook erg druk om. Ook vooral om de zwervertjes die geen zwervertjes zijn maar uit de verkapte broodfok komen. Ik zou mezelf hier graag ? voor gaan maken. Heb helaas hier in de buurt n hele nare ervaring opgedaan jaren geleden bij een malefide broodfokker hier in de buurt. Hij zit er nog steeds. Het is verjaard zeggen ze en ze gaan er gwn niet eens heen. Deze dingen frustreren mij enorm!
Goedemorgen,
We kennen de problemen rondom broodfok, helaas ook wij kunnen nog steeds niet toveren. Het enige wat je kan doen is aanraden een klacht bij de NVWA in te dienen. Doe dit met bewijzen. Dan kan de NVWA een dossier aan gaan leggen. in geval van broodfok zou ik ook melding maken bij LICG. Kan nooit kwaad. Helaas wordt er bij zowel stichtingen als broodfok veel te weinig klachten ingediend bij het NVWA omdat dit niet bekent is waar je moet zijn.
Klacht indienen bij het NVWA.
Gm,ik was jullie bericht aan het lezen met betrouwbare stichtingen .Tot mijn verbazing staat stichting help een hond hier niet bij .Mijn vraag is waarom niet ,ze voldoen aan alle eisen.
Goedemorgen Dorien,
Ze kunnen zichzelf gewoon aanmelden dor het vragenformulier in te vullen. Dan kunnen wij dat beoordelen en als alles klopt zetten we ze erbij op de lijst betrouwbare stichtingen.
Dank je wel.
I’ve been surfing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It’s pretty
worth enough for me. In my view,
if all site owners and bloggers
made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever
before.
I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs
really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark
your website to come back later on. All the best
I am not sure the place you are getting your info, however good topic. I must spend a while finding out more or understanding more. Thank you for excellent information I was on the lookout for this information for my mission.
Hi there! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout
out and tell you I genuinely enjoy reading your
blog posts. Can you recommend any other blogs/websites/forums
that deal with the same topics? Appreciate it!
Long time reader, first time commenter — so, thought I’d drop a comment..
— and at the same time ask for a favor.
Your wordpress site is very simplistic – hope you don’t mind me asking what theme you’re using?
(and don’t mind if I steal it? :P)
I just launched my small businesses site –also built in wordpress like yours– but
the theme slows (!) the site down quite a bit.
In case you have a minute, you can find it by searching for “royal cbd” on Google
(would appreciate any feedback)
Keep up the good work– and take care of yourself during the coronavirus scare!
~Justin
Ik weet niet zeker waar u uw informatie vandaan haalt, een geweldig onderwerp. Ik moet wat tijd besteden aan het leren van meer, of het begrijpen van meer. Bedankt voor uitstekende informatie. Ik was op zoek naar deze informatie voor mijn missie.
Mooi! Dit was echt een geweldig artikel. Heel erg bedankt voor
het verstrekken van deze informatie.
Dank, zeer interessant blog!
Mooi! Dit was een ongelooflijk mooi artikel. Bedankt voor het verstrekken van deze informatie.